Beháte s chorobou. Čo a kedy riskujete?

Prirodzenou reakciou ľudí na akékoľvek ochorenie, zranenie alebo pooperačný stav je snaha o zníženie pohybovej aktivity. Lenže väčšina z nás si „nedá pokoj“ ani v priebehu ochorenia alebo počas užívania liekov, ako sú napríklad antibiotiká, vybehne...
15.12.2020

Zvýšte svoj výkon. Vyskúšajte chladenie rúk

K špičkovým výkonom v náročných klimatických podmienkach pomáha bežcom aj studená voda, ktorá reguluje telesné teplo. Ide pritom o jednoduchý princíp, ktorý je ľahko využiteľný aj v rekreačnom športe.
13.12.2020

Aký má vietor vplyv na teplotu ovzdušia?

Akonáhle spadne teplota pod bod mrazu, začne sa všade riešiť: do koľkých mínusových stupňov sa dá behať, do koľkých stupňov je to zdravé a kedy už je lepšie zostať niekde v teple.
8.12.2020

November je mesiacom oddychu a hľadania

November je z pohľadu bežca ideálnym mesiacom, kedy si môže trochu poležať. Je aj mesiacom, kedy sa môžete venovať viac svojim blízkym. Je to čas, kedy si môže spolu so svojimi najbližšími sadnúť a zoznámiť ich so svojimi bežeckými plánmi na ďalší...
18.11.2020

Beh v daždi: Po behu hneď do sprchy a do suchého

Ako behať v daždi? Je to divné, ale úplne rovnako ako keď je vonku krásne, len je potrebné sa na to pripraviť.
16.11.2020

Bolesti predkolenia patria medzi najčastejšie problémy bežcov

Bolesti predkolenia (holene) patria medzi najčastejšie problémy bežcov, ktoré sa vypuklejšie prejavujú najmä u snaživých začiatočníkov. Výraznejšie ju pociťujú jedinci tráviaci väčšiu časť dní v sede či v ľahu.
8.11.2020

Zorientujte sa v pojmoch: predkročenie, kadencia či vertikálna oscilácia

Dynamika behu je efektívny spôsob ako vyhodnotiť bežeckú formu/techniku, ktorá je priamo spojená aj s efektivitou behu. Je to práve správna technika, ktorá vám pomôže prekonať stagnáciu alebo predchádzať zraneniam. Sofistikované športové hodinky...
7.11.2020

ZDRAVIE: Alergikov v zimnom období potrápia hlavne roztoče, varujú hygienici

Po ukončení peľovej sezóny alergikov občas trápia ešte spóry plesní, v zimnom období ich ale najviac potrápia alergény, ktoré sa vyskytujú v obydliach.
6.11.2020

Prekonal som koronavírus, ako začať trénovať?

Ako začať behať, cvičiť, trénovať, hýbať sa po prekonaní pandémie, alebo ťažšej formy chrípky? To je otázka, ktorá zaujíma čím ďalej tým viac ľudí, ktorí žijú aktívne a ktorí to už majú za sebou - teda skúsenosť s pandémiou.
1.11.2020

ZDRAVIE: Vírus SARS-CoV-2 dokáže prežiť dlhšie, ako sa predpokladalo, tvrdia austrálski vedci

Viacerí odborníci však štúdiu kritizujú, pretože podľa nich majú použité laboratórne podmienky veľmi ďaleko od reálneho sveta.
12.10.2020

ZDRAVIE: Vo vzduchu budú stúpať denné koncentrácie peľu ambrózie

V uplynulom týždni v ovzduší na celom území Slovenska dominoval peľ inváznej ambrózie sprevádzaný peľom slabšie alergizujúcej pŕhľavy.
11.9.2020

ZDRAVIE: Neumytými rukami sa šíri 80 percent infekcií

Neumytými rukami sa šíri 80 percent infekcií. Upozorňuje na to Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ SR) na svojej webovej stránke.
2.9.2020