Vasov beh vo Švédsku: Obrazom

Fotogaléria z najstaršieho, najmasovejšieho a najprestížnejšieho podujatia na bežkách - Vasaloppet. Podujatia sa zúčastnilo 16-tisíc bežcov, lístky sa vypredali za 29 sekúnd.
Víťazmi 91. ročníka sa v nedeľu stali debutanti na tomto podujatí Nór Petter Eliassen a Poľka Justyna Kowalczyková. Tradičných 90 km zo Sälenu do Mory zvládol Eliassen za 4:01:58 h. Druhý skončil Nór Anders Aukland, víťaz z roku 2004 zaostal o 5 sekúnd. Tretí bol najlepší český diaľkový bežec Stanislav Řezáč s časovým mankom 24 sekúnd za víťazom. Medzi 13 263 mužmi na štarte boli aj siedmi Slováci. Najlepší z nich Ľubomír Kollár obsadil 1420. priečku s odstupom 1:55:58 h za Eliassenom.

Medzi ženami zvíťazila elitná poľská bežkyňa na lyžiach Kowalczyková s veľkým náskokom 4:16 min pred Švédkou Brittou Johanssonovou Norgrenovou. V spoločnom hodnotení mužov a žien skončila Kowalczyková na 71. mieste, čo je najlepší výsledok ženskej pretekárky v 91-ročnej histórii Vasovho behu. Kowalczyková je dvojnásobná olympijská víťazka aj dvojnásobná majsterka sveta v behu na lyžiach na tratiach 10, 15, 30. Viac info na www.swixskiclassics.com.

9.3.2015   /   Beh na lyžiach   /   Autor: br,sita   /    Foto: Autor všetkých fotiek je Magnus Östh/ www.swixskiclassics.com