Na Tatranskom pohári aj triumf Segeča

Na Štrbskom Plese sa 12.-13. decembra 2015 konal už 43. ročník Tatranského pohára v behu na lyžiach. Medzi kvalitnými pretekármi sa v prvých pretekoch kontinentálneho pohára FIS Slavic Cup dokázali presadiť aj slovenskí športovci.
Slovenský reprezentant Andrej Segeč sa stal víťazom nedeľňajších pretekov na 10 km klasickou technikou s intervalovým štartom v rámci 43. ročníka Tatranského pohára v Štrbskom Plese. Segeč zvíťazil s minimálnym náskokom 7 desatín sekundy pred ďalším slovenským pretekárom Miroslavom Šulekom, tretí skončil Chorvát Edi Dadič (+6,1). Medzi ženami na 5 km obsadili kompletné stupne víťaziek poľské reprezentantky na čele s víťazkou Marcelou Marciszovou. Na Tatranskom pohári, ktorý bol súčasťou bežeckej série kontinentálneho pohára Slavic Cupu, sa predstavili bežci na lyžiach z Poľska, Litvy, Česka, Chorvátska a Slovenska.

Výsledky víkendových pretekov v rámci 43. ročníka Tatranského pohára v behu na lyžiach:

Ženy - šprint voľnou technikou na 1,4 km: 1. Marcela Marciszová (Poľ.) 3:28,42 min, 2. Barbora Klementová (SR) 3:28,82, 3. Urszula Letochová (Poľ.) 3:34,39
5 km klasickou technikou: 1. Marcela Marciszová 15:54,3 min, 2. Urszula Letochová +4,6, 3. Martyna Galewiczová (všetky Poľ.) +25,6,...6. Barbora Klementová +58,0, 7. Aneta Smerčiaková (obe SR) +1:20,2

Muži - šprint voľnou technikou na 1,6 km: 1. Jan Bartoň (ČR) 3:28,77 min, 2. Edi Dadič (Chor.) 3:29,00, 3. Miroslav Šulek (SR) 3:35,20,...5. Andrej Segeč 3:47,98, 6. Rudolf Michalovský (obaja SR) 3:51,75

10 km klasickou technikou: 1. Andrej Segeč 27:06,7 min, 2. Miroslav Šulek (obaja SR) +0,7, 3. Edi Dadič (Chor.) +6,1,..5. Erik Urgela +26, 10. Ján Koristek (obaja SR) +1:33,6